Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Szansa na ciekawą pracę.
 • Ostatnia zmiana 11.12.2012 przez Medyk Białostocki

  Szansa na ciekawą pracę

  Poszukiwani są specjaliści, którzy zajmą się zorganizowaniem i późniejszym działaniem w Biurze Ochrony Własności Intelektualnej i Transferu Technologii uczelni.

  Decyzja o powołaniu nowej jednostki zapadła kilka dni temu na posiedzeniu senatu uczelni. Jej powstanie to wymóg czasów i chęć chronienia osiągnięć naukowych uniwersytetu. A to dlatego, że we współczesnym świecie najbardziej cenne stają się unikalne i wartościowe informacje.

  Uczelnia poszukuje 2-3 osób, które w pełnym zakresie zatrudnienia podjęły by pracę w ramach nowej struktury, w celu prowadzenia skutecznej ochrony własności intelektualnej. Od osób zainteresowanych oczekiwane jest posiadanie co najmniej stopnia doktora, kreatywność i motywacji do poszerzania wiedzy w zakresie lifescience oraz bardzo dobrej znajomości języka angielskiego.

  Kluczowe zadania eksperta ds. ochrony własności intelektualnej będą polegały na wspieraniu pracowników i zespołów badawczych uczelni w kwestii ochrony własności intelektualnej i komercjalizacji badań. Zainteresowane osoby dostaną wsparcie i możliwość szkoleń w najlepszych ośrodkach na świecie (w USA) zajmujących się niniejszą tematyką (na szkolenia dotyczące komercjalizacji wyników badań będą mogli też liczyć pracownicy uniwersytetu; fundusze pozyskano w ramach projektu Kreator Innowacyjności).

  Dokumenty (CV+ ewentualne referencje) należy składać do dnia 20 grudnia 2012 r. do Działu Nauki i Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku tel. (wew. 5412) lub na adres e-mail: dzialnau@umb.edu.pl

   

  opr. bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.