Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
  • Aktualności

    Prof. Neven Žarković z wizytą na UMB

    20.05.2026 09:08
    Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

    Prof. Neven Žarković, wybitny naukowiec z Chorwacji, odwiedził Uniwersytet Medyczny w Białymstoku i poprowadził zajęcia dla doktorantów dotyczące dwóch interesujących tematów: biomedycyny integracyjnej (12.05.2026 r.) oraz stresu oksydacyjnego w onkologii (13–14.05.2026 r.).

     

    Zajęcia rozpoczęły się od powitania prof. Žarkovića oraz podziękowań za odwiedzenie Uniwersytetu, które złożyły Pani prof. dr hab. Barbara Mroczko, Dyrektor Szkoły Doktorskiej oraz Pani prof. dr hab. Anna Moniuszko-Malinowska, Prodziekan ds. Nauki i Ewaluacji.

     

    Podczas zajęć z biomedycyny integracyjnej Profesor omówił współczesne podejście do badań biomedycznych, podkreślając znaczenie interdyscyplinarnego podejścia. Z kolei zajęcia dotyczące stresu oksydacyjnego koncentrowały się na jego biologicznych aspektach oraz wpływie na organizm.

     

    Serdecznie dziękujemy prof. dr hab. Elżbiecie Skrzydlewskiej za zaproszenie Profesora oraz opiekę podczas wizyty na UMB. Pragniemy podziękować pracownikom Zakładu Chemii Nieorganicznej i Analitycznej za udział w zajęciach.

     

    Dziękujemy także wszystkim uczestnikom wydarzenia i zapraszamy na kolejne dni pełne wiedzy. Tym razem, 25 i 26 maja, zajęcia poprowadzi prof. Marie Laure Kottler z Francji, która opowie o organizacji i diagnostyce rzadkich chorób gentycznych we Francji (link do rekrutacji).

     

    Zajęcia są realizowane w ramach projektu pt. „Intensyfikacja procesu umiędzynarodowienia i rozwoju Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku” realizowanego w ramach programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej pn. „STER NAWA – Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich – Nabór 2024”.

     

    Dział Współpracy Międzynarodowej

    Powrót