Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. 19 dróg do szczęścia.
  • Ostatnia zmiana 27.07.2016 przez Medyk Białostocki

    19 dróg do szczęścia

    „Dzieci gorszego Boga, czyli 19 dróg do szczęścia” – to niezwykła książka napisana przez pary, które skorzystały z metody in vitro. Za jej powstaniem stoi prof. Waldemar Kuczyński, z Kliniki Ginekologii UMB i jednocześnie założyciel klinika „Kriobank”

    To niezwykła pozycja, której nie można kupić w żadnej księgarni ani w internecie. Napisali ją ludzie, których dotknęła niepłodność i musieli pokonać długą drogę do swego osobistego szczęścia - czyli narodzin dziecka. Są to bardzo emocjonalne wspomnienia i refleksje. Częstokroć opis cierpienia osób, które nie mając dzieci, czuły się zepchnięte na margines społeczeństwa. Były indagowane przez rodzinę, traciły chęć do życia.

    - Niepłodność boli, uwiera, jak mały kamyk w bucie. Ciągle daje o sobie znać – pisze jedna z pań.

    Z drugiej strony książka pokazuje jednak zupełnie inny zaskakujący obraz.

    - Okazuje się, że na in vitro decydują się osoby, które wierzą w Boga, które po transferze udawały się do kościoła prosząc, by zarodek został, by rozwinęło się nowe życie - mówi prof. Waldemar Kuczyński.

    Teraz publikacja będzie bezpłatnie rozdawana pacjentom Kriobanku (klinika ta w całości sfinansowała jej wydanie).

    - Myślę, że będzie dla nich dużym wsparciem - twierdzi prof. Kuczyński. - Bo jeśli przeczytają, że wcześniej ktoś już miał podobne odczucia, chwile zwątpienia, ale się nie poddał, to taki przykład da im siłę do walki. Co innego, kiedy to mówi lekarz, a co innego, kiedy robi to inny pacjent. Siła przekazu jest zupełnie inna.

    Wszystkie historie, które znalazły się w tej książce, wpłynęły na konkurs „Podziel się mocą” zorganizowany przez Kriobank z okazji 25-lecia jego istnienia. Założenie było takie, by osoby, które przeszły długą drogę leczenia niepłodności, podzieliły się swoimi wspomnieniami z tymi, którzy są dopiero na początku drogi. By im przekazać, co się wtedy czuje, co z perspektywy czasu jest ważne, a czym nie warto się przejmować.

    Książka została wydana w nakładzie 1000 egzemplarzy.

    km

  • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.