Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Ambasador Tajwanu w UMB.
 • Ostatnia zmiana 27.07.2016 przez Medyk Białostocki

  Ambasador Tajwanu w UMB

  Henry M. J. Chen odwiedził w końcu czerwca Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Chciał osobiście zobaczyć, jak studiuje się medycynę w Białymstoku.

  - W Polsce studiuje około 600 młodych osób z Tajwanu, z czego 500 osób - medycynę. Tak więc cel mojej wizyty w Białymstoku i w Uniwersytecie Medycznym jest w zasadzie oczywisty - powiedział „Medykowi” ambasador.

  Ambasador przyznał jednak, że szans i możliwości współpracy pomiędzy ośrodkami naukowymi na Tajwanie i naszą uczelnią jest więcej. Na początku jednak trzeba się poznać, poznać wzajemne możliwości i potrzeby, a potem zacząć współpracę. Pierwszym krokiem mogłaby być wymiana studentów czy staże naukowców.

  W Białymstoku ambasador Tajwanu w Polsce spędził dwa dni. Przyjechał tu na zaproszenie polsko-tajwańskiej grupy parlamentarnej. Jego przewodnikiem po uczelni był poseł Jacek Żalek (PiS). W trakcie wizyty na UMB ambasador spotkał się z obecnym rektorem prof. Jackiem Niklińskim i rektorem elektem prof. Adamem Krętowskim oraz prorektorem ds. studenckich prof. Adrianem Chabowskim.

  Po spotkaniu ambasador zwiedził też Pałac Branickich.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.