Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Jak wakacje to remonty .
 • Ostatnia zmiana 17.09.2015 przez Medyk Białostocki

  Jak wakacje to remonty

  Ledwie studenci opuścili sale wykładowe, a w ich miejsce pojawili się robotnicy budowlani. Wakacje to tradycyjny okres największych remontów na uczelni

  Największe remonty i modernizacje czekają akademiki studenckie. W DS. 1 robiona jest nowa elewacja budynku. Kosztować to będzie ok. 600 tys. zł, a prace powinny zakończyć się w listopadzie.

  W DS.2 dokończona zostanie wymiana wind (koszt 700 tys. zł), wyremontowana zostanie klatka schodowa i zamontowany zostanie nowy system wentylacyjny zapobiegający zadymianiu klatki schodowej, przedsionków i szybów windy (koszt prawie 450 tys. zł). 

  Niestety na razie oddalił się w czasie pomysł modernizacji poddasza w „jedynce”. Miały tam powstać pomieszczenia na potrzeby inkubatora przedsiębiorczości, których powstaniem zainteresowanw były Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Partner uczelni w przedsięwzięciu na nowo przeanalizował swoje możliwości i zrezygnował z pomysłu.

  Od ponad roku prace remontowe toczą się w Pałacu Branickich. Obecnie trwa odświeżenie i przebudowa korytarza parteru korpusu głównego z szatnią i łazienkami (koszt 400 tys. zł). W sumie przez ten czasu udało się stworzyć Salę Senatu UMB oraz założyć długo wyczekiwaną klimatyzację na Auli Magna.

  Również w Pałacu Branickich, ale poza widokiem zwiedzających, rozpoczęto drugą część remontu jednego z magazynów biblioteki uczelnianej. 

  - Drobniejsze prace remontowe, jak w każdym sezonie letnim, są prowadzone w wielu obiektach, np. w budynku Wydziału Nauk o Zdrowiu trwa usuwanie usterek pogwarancyjnych - podsumowuje Jerzy Tokajuk, zastępca kanclerza uczelni.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.