Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Taki mały, taki duży może dyplom mieć.
 • Ostatnia zmiana 17.09.2015 przez Medyk Białostocki

  Taki mały, taki duży może dyplom mieć

  Trzecia edycja studiów dla przedszkolaka i druga uniwersytetu dla seniora już za nami. Stosowne dyplomy i pamiątkowe studenckie birety mali i duzi absolwenci odebrali w końcu czerwca.

  - Chętnych do uczestniczenia w zajęciach mamy tak dużo, że bez kłopotu moglibyśmy potroić liczbę uczestników - przyznaje zarówno dr Andrzej Guzowski (opiekun grup przedszkolnych) jak i dr Mateusz Cybulski (grupy seniorów).

  Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka oraz Uniwersytet Zdrowego Seniora to autorskie pomysły pracowników Wydziału Nauk o Zdrowiu i realizowane głównie wydziałowymi siłami. Ich wyróżnikiem spośród wielu podobnych zajęć dla dzieci i starszych jest warsztatowy charakter zajęć. Z drugiej strony jest to też pewne ograniczenie.

  - Gdyby tylko chodziło o wykłady, bez kłopotu mogłoby w nich uczestniczyć i kilkaset osób. Kiedy jednak chcemy, by każdy z naszych studentów podczas zajęć mógł sam wykonać dane zadanie, musimy mieć ograniczenia - tłumaczy dr Cybulski.

  Dzięki pilnowanej jakości zajęć, uniwersytet seniora został przyjęty do Ogólnopolskiej Sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku „Aktywny Senior”, powołanej przez Fundację Humanitas w Sosnowcu, pod patronatem rzecznika praw obywatelskich.

  Zarówno w przypadku małego i dorosłego uniwersytetu chodzi o promowanie aktywnej formy życia, utrwalania dobrych nawyków żywieniowych oraz tych dotyczących zachowania higieny i zdrowia.

  Kolejna edycja uniwersytetów rozpocznie się jesienią, wraz z początkiem nowego roku akademickiego.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.