Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. UMB z BCC.
 • Ostatnia zmiana 27.07.2016 przez Medyk Białostocki

  UMB z BCC

  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku został honorowym członkiem Business Centre Club. To jedna z najbardziej prestiżowych i prężnych organizacji zrzeszających polskich przedsiębiorców.

  BCC na uczelni jest obecny od momentu, kiedy jego honorowym członkiem został rektor prof. Jacek Nikliński. Dwa lata temu został on nawet nagrodzony przez przedsiębiorców Medalem Europejskim. To wyróżnienie przyznawane najlepszym polskim firmom oraz osobom spoza środowiska biznesu, które swoją postawą promują przedsiębiorczość (laureatami są m.in. prof. Jerzy Buzek, prof. Norman Davies, Jerzy Pilch, Krzysztof Zanussi, Jacek Żakowski). W uzasadnieniu nagrody rektora UMB powiedziano, że przyznano ją naukowcowi, w myśl hasła „gospodarka oparta o wiedzę”.

  W końcu czerwca kanclerz białostockiej loży BCC Krzysztof Żukowski i rektor Nikliński zawarli porozumienie o współpracy. Obie strony liczą, że dzięki temu uda się nawiązać współpracę przy realizacji projektów z zakresu nauki i biznesu.

  Jednak pierwszy wspólny krok będzie zupełnie inny: specjaliści z UMB mają zadbać o zdrowie przedsiębiorców.

  - Bycie przedsiębiorcą to praca na więcej niż jeden etat, dużo zadań i nerwów, a o zdrowie nie zawsze dba się w pierwszej kolejności. Dlatego Uniwersytet Medyczny będzie nas wspierał w profilaktyce zdrowotnej. Liczymy zaś, że to się stanie przyczynkiem do tego, by się lepiej poznać. Z tego zaś z czasem, tak myślę, zrodzą się wspólne projekty - powiedział „Medykowi” kanclerz białostockiej loży BCC.

  Na razie nikt nie określa kierunków działań i ram współpracy. Jak przyznają rektor Nikliński i kanclerz Żukowski możliwości współpracy są ogromne i czas pokaże, w jaką stronę to wszystko się potoczy.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.