Uniwersytet Zdrowego Seniora wystartował

08.10.2017 19:54

Już po raz piąty swój rok akademicki rozpoczęli najstarsi studenci UMB, którzy się kształcą w ramach Uniwersytetu Zdrowego Seniora. To projekt aktywizacyjny realizowany przez Wydział Nauk o Zdrowiu (jego kierownikiem jest dr Mateusz Cybulski).

Studentów jest 51, choć chętnych było ponad dwa razy tyle. Spotykać się będą kilka razy w miesiącu na wykładach i ćwiczeniach. Główna tematyka zajęć jest skupiona wokół dbania o ich zdrowie, profilaktykę w jego utrzymaniu, ale też jak się leczyć. Nowością są zajęcia dotyczące udarów mózgu (wiele starszych osób objawy udaru traktuje jak efekt wcześniej przebytych schorzeń), czy problemu nadmiaru spożywania leków (także tych bez recepty). Prócz wiedzy typowo medycznej specjaliści z WNoZ chcą zaszczepić w swoich studentach zamiłowanie do wolontariatu, czemu poświęcone będą też jedne zajęcia.

Projekt wsparło też miasto Białystok. Dzięki temu studenci otrzymali m.in. pudełka życia.

Koniec roku akademickiego przewidziano na czerwiec 2018 r.