Seminarium naukowe pt. "Grzyby przyszłością medycyny ?"

16.02.2018 20:49
    Autor: Biuro Promocji i Rekrutacji

15 lutego 2018 roku odbył się pierwszy dzień seminarium naukowego z cyklu Wspieranie Zdrowia pt. "Grzyby przyszłością medycyny?".

Seminarium zorganizowane zostało przez Zakład Farmakologii Doświadczalnej Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB we współpracy z Zamiejscowym Wydziałem Leśnym Politechniki Białostockiej w Hajnówce oraz Polskim Towarzystwem Mykologicznym w ramach projektu "Inkubator innowacyjności +".

Program Seminarium

Badania nad aktywnością biologiczną grzybów nadrzewnych, głównie z Puszczy Białowieskiej - to jeden z najnowszych kierunków badań naukowych realizowanych wspólnie przez Zakład Farmakologii Doświadczalnej Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Zamiejscowy Wydział Leśny Politechniki Białostockiej w Hajnówce.

Zainteresowanie właśnie tym rodzajem grzybów wynika z ich dużego potencjału biologicznego. Powstał bank ekstraktów grzybów Puszczy Białowieskiej obejmujący obecnie ponad 150 gatunków. Wiele spośród zgromadzonych gatunków nie ma określonego składu i zbadanego działania. Ta wyjątkowa baza umożliwia prowadzenie wszechstronnych badań, które mają wskazać potencjalne zastosowanie unikalnych grzybów z Puszczy Białowieskiej.

Informacje w mediach:

bia24.pl