• Aktualności

  Seminarium naukowe pt. "Grzyby przyszłością medycyny ?"

  16.02.2018 20:49
  Autor: Biuro Promocji i Rekrutacji

   

  15 lutego 2018 roku odbył się pierwszy dzień seminarium naukowego z cyklu Wspieranie Zdrowia pt. "Grzyby przyszłością medycyny?".

  Seminarium zorganizowane zostało przez Zakład Farmakologii Doświadczalnej Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB we współpracy z Zamiejscowym Wydziałem Leśnym Politechniki Białostockiej w Hajnówce oraz Polskim Towarzystwem Mykologicznym w ramach projektu "Inkubator innowacyjności +".

  Program Seminarium

   

  Badania nad aktywnością biologiczną grzybów nadrzewnych, głównie z Puszczy Białowieskiej - to jeden z najnowszych kierunków badań naukowych realizowanych wspólnie przez Zakład Farmakologii Doświadczalnej Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Zamiejscowy Wydział Leśny Politechniki Białostockiej w Hajnówce.

   

  Zainteresowanie właśnie tym rodzajem grzybów wynika z ich dużego potencjału biologicznego. Powstał bank ekstraktów grzybów Puszczy Białowieskiej obejmujący obecnie ponad 150 gatunków. Wiele spośród zgromadzonych gatunków nie ma określonego składu i zbadanego działania. Ta wyjątkowa baza umożliwia prowadzenie wszechstronnych badań, które mają wskazać potencjalne zastosowanie unikalnych grzybów z Puszczy Białowieskiej.

  Informacje w mediach:

  bia24.pl

  Radio Białystok

  Gość Dnia TVP3 Białystok

  Powrót