prof. dr hab. Janusz Kłoczko przewodniczącym Komisji Kształcenia Medycznego Naczelnej Rady Lekarskiej

19.06.2018 12:55

15 czerwca 2018r. członkowie Naczelnej Rady Lekarskiej wybrali nowe Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej oraz przewodniczących komisji i zespołów NRL VIII kadencji.

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. Janusz Kłoczko, kierownik Zakładu Hematologii UMB, został wybrany przewodniczącym Komisji Kształcenia Medycznego.

Nowym prezesem NRL został prof. dr hab. Andrzej Matyja z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

"Powierzenie mi stanowiska Przewodniczącego Komisji Kształcenia Naczelnej Rady Lekarskiej odbieram bardziej w kategoriach ciężkiej pracy niż zaszczytu. W dobie ciągłych zmian, w tym również w systemie kształcenia medyków, nie może zabraknąć głosu środowiska lekarskiego reprezentowanego przez Izby Lekarskie, zrzeszające wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów. Optymalizacja kształcenia zarówno przed- jak i podyplomowego wymaga ścisłej współpracy podmiotów zaangażowanych w szkolenie, w tym głównie uczelni medycznych, towarzystw naukowych oraz reprezentacji różnych środowisk lekarskich. Ze swojej strony taką współpracę deklaruję.

Tylko dobrze wykształcony lekarz, pełen empatii do chorego, zabezpieczony materialnie, pracujący w przyjaznym, zarówno pacjentowi jak i personelowi medycznemu, systemie opieki zdrowotnej, jest w stanie właściwie wypełnić podstawowy postulat kodeksu etyki lekarskiej, jakim jest „dobro chorego”.

Skład Prezydium NRL VIII kadencji:
    prezes NRL Andrzej Matyja
    wiceprezes NRL Andrzej Cisło