Absolwenci AMB Rocznik 1968 odebrali Złote Dyplomy

20.09.2018 17:05

Studenci Akademii Medycznej w Białymstoku, którzy ukończyli naukę w 1968 roku, spotkali się ponownie w swojej Uczelni.

20 września 2018 roku w Aula Magna UMB, pół wieku po otrzymaniu dyplomów lekarskich, odebrali honorowe dyplomy JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

- Jestem bardzo wzruszony tym, że mogę was przywitać w murach Alma Mater. Czuję się szczególnie, bo mogę przemawiać do wielu moich nauczycieli ze studiów lub kolegów z pracy - rozpoczął swoje wystąpienie Prorektor ds. Klinicznych prof. dr hab. Janusz Dzięcioł. Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim, prof. dr hab. Irina Kowalska wspomniała o wielkiej roli i zasługach studentów dla rozwoju Uczelni. Sporo osób z tego rocznika uzyskało najwyższe tytuły naukowe i piastowało znaczące funkcje na Uczelni.  Obchody złotego jubileuszu są dwudniowe. Po części oficjalnej, obyła się uroczysta kolacja. Następnego dnia Absolwenci 1968  zwiedzali Tykocin.  Absolwenci przygotowali również specjalne wydawnictwo - Album pełen starych zdjęć i wspomnień.