Ostatnie pożegnanie prof. dr hab. Niny Wołosowicz

10.03.2019 09:16

Z głębokim żalem zawiadamiam o śmierci prof. dr hab. Niny Wołosowicz – wieloletniego Kierownika Zakładu Diagnostyki Hematologicznej.

Profesor Nina Wołosowicz urodziła się w 1931 r. w Rybołach. Ukończyła Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego w 1956 r. Tytuł profesora uzyskała w 1989 r.

Pani Profesor organizowała, a następnie przez wiele lat kierowała Zakładem Diagnostyki Hematologicznej (1985-1996). Zainteresowania naukowe profesor Niny Wołosowicz dotyczyły właściwości antyfibrynolitycznych kwasu aminokapronowego, aktywności antyfibrynolitycznej granulocytów człowieka, zaburzenia hemostazy w chorobach przewodu pokarmowego, funkcji obronnych granulocytów  w zaburzeniach fibrynolizy  oraz niewydolności nerek u osób nadużywających alkoholu.

Pani Profesor Nina Wołosowicz pozostanie w pamięci współpracowników jako osoba  o szerokiej  wiedzy zawodowej, życzliwa i otwarta na ich problemy.

Wystawienie ciała nastąpi dnia 12 marca 2019 r. od godziny 16:00 w Cerkwi Świętego Jerzego (Nowe Miasto), nabożeństwo żałobne odbędzie się o godzinie 18.00 w Cerkwi Świętego Jerzego.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 13 marca 2019 r. o godz. 8:00 w Cerkwi Świętego Jerzego.

Łączę wyrazy szacunku,

prof. dr hab. Wojciech Miltyk