Zmarł prof. Manfred Goethert - Doktor Honoris Causa UMB

02.07.2019 14:08

Zmarł prof. Manfred Goethert - Doktor Honoris Causa UMB z 2003r., wieloletni dyrektor Instytutu Farmakologii i Toksykologii Uniwersytetu w Bonn oraz Prezes Niemieckiego Towarzystwa Farmakologicznego, a w latach 2004-2006 prezydent Europejskich Towarzystw Farmakologicznych.

W latach 2006-2008 przebywał na stypendium naukowym w Zakładzie Fizjologii i Patofizjologii UMB jako laureat Polskiego Honorowego Stypendium Naukowego im. Aleksandra von Humboldta przyznanego przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej.

Prof. M. Goethert  był Przyjacielem polskich naukowców i farmakologów, a także wielkim Przyjacielem i orędownikiem Społeczności Akademickiej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.  Przez wiele lat współpracował z UMB.

Biogram Profesora Manfreda Goetherta