Rektor UMB powołał Prorektorów i Dziekanów

12.09.2019 14:22

10 września 2019r.  w Biurze Rektora odbyło się spotkanie władz rektorskich i dziekańskich, podczas którego JM Rektor, prof. dr hab. Adam Krętowski podziękował wszystkim za dotychczasową pracę oraz wręczył Prorektorom i Dziekanom Wydziałów oraz Kolegiów powołania do pełnienia nowych funkcji od 1 października 2019 r.

Na Prorektorów zostali powołani:

prof. dr hab. Marcin Moniuszko - Prorektor ds. Nauki i Rozwoju

prof. dr hab. Janusz Dzięcioł - Prorektor ds. Klinicznych i Szkolenia Zawodowego

prof. dr hab. Adrian Chabowski - Prorektor ds. Kształcenia

Jednocześnie na Dziekanów Wydziałów oraz Dziekanów Kolegiów Naukowych powołani zostali:

prof. dr hab. Irina Kowalska - Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim oraz Dziekan Kolegium Nauk Medycznych

prof. dr hab. Wojciech Miltyk - Dziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej oraz Dziekan Kolegium Nauk Farmaceutycznych

prof. dr hab. Sławomir Terlikowski - Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Dziekan Kolegium Nauk o Zdrowiu

Zgodnie ze Statutem UMB, Prodziekanów wydziałów i kolegiów Rektor powoła na wniosek Dziekanów.