20 lat działalności Specjalistycznej Lecznicy Stomatologicznej UMB

14.11.2019 09:50

Rok 2019, rokiem szczególnych jubileuszy dydaktyki stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Od 20 lat bazą kliniczną Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku jest Specjalistyczna Lecznica Stomatologiczna Uniwersytetu Medycznego w BiałymstokuSp. z o.o.

Podmiot w zmienionej formie organizacyjno-prawnej, funkcjonuje od 1999 r., kiedy zgodnie z Zarządzeniem JM Rektora Akademii Medycznej w Białymstoku powołany został Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Specjalistyczna Lecznica Stomatologiczna Akademii Medycznej w Białymstoku.

Obchody jubileuszu Spółki zostały zainaugurowane uroczystym spotkaniem 9 listopada w Restauracji Centrum Astoria, które uświetniła obecność reprezentacji Władz Uczelni w osobach:

- Prorektora do Spraw Klinicznych i Szkolenia Zawodowego prof. dr hab. Janusza Dzięcioła

- Prodziekan ds. Jakości Kształcenia, Programów Studiów i Oddziału Stomatologii prof. dr hab. Teresy Sierpińskiej

- Zastępcy Kanclerza dr inż. arch. Jerzego Tokajuka

Prorektor do Spraw Klinicznych i Szkolenia Zawodowego prof. dr hab. Janusz Dzięcioł przekazał z tej okazji Zarządowi Spółki list gratulacyjny JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. dr hab. Adama Krętowskiego.

Rok 2019 jest rokiem szczególnych jubileuszy społeczności akademickiej związanej z dydaktyką stomatologiczną Uniwersytetu Medycznego. W tym roku obchodzimy zarówno 50- lecie dydaktyki  stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku jak i 20-lecie działalności obecnie funkcjonującej bazy klinicznej dydaktyki stomatologicznej.