Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
  • Aktualności

    Uroczystość „Czepkowania” studentów pielęgniarstwa i położnictwa

    28.11.2019 20:20
    Autor: Administrator UMB

     

    Uroczyste posiedzenie Rady Wydziału  Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbyło się dzisiaj w Auli Centrum Dydaktyczno – Naukowego WNOZ. Podczas wydarzenia blisko 130 studentek i studentów Pielęgniarstwa, oraz blisko 60 Położnictwa na studiach I stopnia złożyło ślubowanie i zostało udekorowanych czepkami. Ponadto z rąk Dziekana Wydziału, prof. dr hab. Sławomira Terlikowskiego  kilkoro absolwentów z najwyższą średnią odebrało Honorowe Dyplomy Rektora:

    mgr Paulina Bąkowska  średnia  4,80  absolwentka kierunku Logopedia z Fonoaudiologią studia  stacjonarne  II stopień

    mgr Katarzyna Fryske  średnia 4,80 absolwentka  kierunku Logopedia z Fonoaudiologią, stacjonarne  II stopień

    mgr Alicja Kamińska  średnia 4,90 absolwentka  kierunku Logopedia z Fonoaudiologią, stacjonarne II stopień
    mgr Justyna Durzyńska średnia 4,77 absolwentka  kierunku Elektroradiologia stacjonarne II stopnia

    mgr Elwira Wyczółkowska  średnia 4,83 absolwentka kierunku Elektroradiologia stacjonarne II stopnia

    mgr Natalia Sieńkowska średnia  4,75 absolwentka  kierunku Zdrowie Publiczne stacjonarne II stopnia

     

    W swoim przemówieniu Dziekan WNOZ UMB prosił studentów o empatię wobec pacjentów, poświęcenie i dawanie nadziei cierpiącym.

    Dr Barbara Bebko, Naczelna Pielęgniarka ze szpitala USK podkreśliła, że decyzja o studiowaniu pielęgniarstwa i położnictwa to doskonały wybór i zachęciła studentów do pracy w szpitalach uniwersyteckich.

    Podczas ceremonii studentki zapaliły symboliczny lampion, symbol poświęcenia i pielęgniarstwa. Uroczystość zakończyły podziękowania władzom dziekańskim przez przedstawicieli „czepkowanych” studentów.  

     

     

     

     

     

     

     

    Powrót