Studenci UMB odbyli wizyty studyjne we Włoszech

05.02.2020 14:25

W styczniu 2020r. studenci i studentki III roku kierunku Techniki Dentystyczne oraz V roku kierunku Lekarsko-Dentystycznego wzięli udział w wizycie studyjnej, w centrum protetyczno-edukacyjnym firmy Zirkonzahn w Molini di Tures, we Włoszech. Program wizyty obejmował wykonanie wirtualnych projektów prac protetycznych, które posłużą do zajęć warsztatowych mających na celu nabycie praktycznych umiejętności z zakresu wykonawstwa i realizacji prac protetycznych. Wyjazd studentów UMB został zrealizowany w ramach projektu ,,Zintegrowany Program Kształcenia z wykorzystanie innowacyjnych metod w zespole stomatologicznym" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POWER 2014-2020. Opiekunami grup były Pani mgr Anna Kropiwnicka oraz Pani mgr Agnieszka Maleszkiewicz. Do tej pory odbyły się dwie z czterech zaplanowanych w tym roku wizyt studyjnych. Pozostałe dwie odbędą się w maju. Zagraniczne wizyty studyjne zostały również zaplanowane w kolejnych trzech latach realizacji projektu, dla blisko 120 osób.

Serdecznie zapraszamy studentów i studentki ww. kierunków studiów do udziału w projekcie w przyszłym roku!