• Aktualności

  Nabór pacjentów do bezpłatnego badania pt. „Poszukiwanie markerów otyłości”

  05.07.2021 16:11
  Autor: Administrator UMB
  Zakład Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku szuka pacjentów do bezpłatnego badania pt. „Poszukiwanie markerów otyłości”.
  W ramach projektu wykonane zostaną badania genetyczne mające na celu analizę wpływu czynników środowiskowych na modulację ilości tkanki tłuszczowej, badania biochemiczne krwi pozwalające ocenić występowanie zaburzeń metabolicznych, analizy składu ciała, badania antropometryczne, oraz pomiar ciśnienia skurczowego metodą oscylometryczną z wykorzystaniem wskaźnika kostka- ramię. Pacjentom zostanie wykonany także pomiar stopnia zwłóknienia i stłuszczenia wątroby z wykorzystaniem aparatu FibroScan. Metoda ta jest nieinwazyjna i jest alternatywą dla biopsji wątroby.
   
  Poszukujemy kobiet oraz mężczyzn w przedziale wiekowym (20–55 lat), ze wskaźnikiem masy ciała BMI >30 kg/m2. Wymagane jest zaświadczenie od stomatologa o stanie zdrowia jamy ustnej (brak chorób przyzębia oraz próchnicy).
   
  Uwaga! Ilość osób, zakwalifikowanych do projektu jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji i wstępną kwalifikację do projektu uzyskają Państwo u osób koordynujących projektem:
   
  Koordynatorzy:
  dr Joanna Smarkusz-Zarzecka
  mgr Katarzyna Witczak-Sawczuk
  mgr Beata Zyśk
  mgr Damian Pogodziński
  Zakład Dietetyki i Żywienia Klinicznego UMB
  tel.: 798 286 670 czynny w godzinach 9:00-16:00
  Powrót