I International Sightseeing Day za nami

20.10.2021 13:09
    Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

Logotyp Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

W sobotę 16 października społeczność UMB wybrała się na wspólną wycieczkę po Białymstoku i Tykocinie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 50 osób. Podczas wycieczki z anglojęzycznymi przewodnikami uczestnicy mieli okazję zobaczyć najbardziej charakterystyczne punkty Białegostoku takie jak Park Planty, Katedra Białostocka, Cerkiew św. Mikołaja, Pomnik Wielkiej Synagogi czy Opera i Filharmonia Podlaska. Mieli też okazję usłyszeć o historii i kulturze Białostocczyzny. Po wspólnym przejeździe do Tykocina uczestnicy zostali poczęstowani lokalną specjalnością – Białysem, a następnie udali się na zwiedzanie Zamku, Synagogi i Rynku z Kościołem Trójcy Świętej. Na zakończenie, po odpoczynku i obiedzie w restauracji Villa Regent studenci i pracownicy UMB, zarówno polscy jak i zagraniczni, wspólnie bawili się podczas gier integracyjnych.

Zapraszamy WSZYSTKICH członków społeczności UMB do udziału w przyszłych wydarzeniach. W najbliższych planach już w lutym – II International Karaoke Night

Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej

w ramach Programu Welcome to Poland (2020)