Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Aktualności

  Wykład ekspercki profesora Cuneyta Alpera - 26.04.2022

  19.04.2022 08:10
  Autor: Administrator UMB

   

   

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszamy na wykład

  Minimizing the Risk of Infection and Illness for Clinicians, Surgeons, and Researchers in the Era of Covid -19

  który wygłosi

  Profesor Cuneyt Alper

  Wykład odbędzie się 26 kwietnia 2022 r. godz. 12:30
  w Aula Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, ul. Jana Kilińskiego 1  w Białymstoku

   

  Profesor Cuneyt Alper jest wybitnym amerykańskim otolaryngologiem. Od 1994 roku pozostaje związany z Kliniką Otolaryngologii Dziecięcej Uniwersytetu w Pittsburghu. Kierował również Kliniką Zaburzeń Trąbki Słuchowej i Laboratorium Badań Naukowych. Spełnia się nie tylko w roli klinicysty, ale również naukowca i dydaktyka. Przez wiele lat pełnił funkcję kierownika programu lekarzy specjalizujących się w otolaryngologii dziecięcej. Zainteresowania wiąże głównie z chirurgią ucha u dzieci i młodzieży, zaburzeniami trąbki słuchowej oraz zapaleniem ucha środkowego. Profesor jest ekspertem w problematyce dysfunkcji trąbki słuchowej.

  Jest głównym badaczem i współbadaczem wielu grantów, które uzyskały finansowanie przez National Institute of Health. Jest autorem i współautorem ponad 100 publikacji, autorem pięciu książek oraz współautorem dwudziestu trzech rozdziałów w książkach.

  Profesor jest wielokrotnym laureatem prestiżowych nagród, m.in. Pittsburgh Magazine Best Doctors, Outstanding Professor of the Year, Committee Excellence Service Award. Profesor należy do wielu międzynarodowych towarzystw naukowych, m.in. Association for Research in Otolaryngology, American Medical Association oraz American Association for the Advancement in Science.

  Wolny czas Profesor lubi spędzać na grze w tenisa i czytaniu książek.

  Powrót