Festiwal Kultury Studenckiej Medykalia 2022

18.05.2022 16:06

Samorząd Studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zaprasza w dniach 19-20 maja 2022 roku, po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią,

na FESTIWAL KULTURY STUDENCKIEJ MEDYKALIA 2022.

Planowane atrakcje to „Kino pod chmurką”, które odbędzie się 19 maja o 20:30 na Dziedzińcu Pałacu Branickich, gdzie wspólnie obejrzymy kultowy film J. Machulskiego - „Kiler”. 20 maja rozpoczynamy o 11:00 IV Medykaliowym Przejazdem po Zdrowie, w którym bierze udział społeczność akademicka. Podczas rajdu studenci są w przebraniach charakterystycznych dla swojego kierunku. Po południu natomiast zapraszamy na Piknik Medykaliowy, gdzie czeka na uczestników wiele atrakcji. Nie zabraknie cieszącego się dużym zainteresowaniem „Biegu po Żubra”, w którym to zgłoszone grupy studentów w określonym czasie mają do wykonania zadania przygotowane przez organizacje studenckie UMB! Wieczór z kolei umilą nam występy artystów: Faustyny Maciejczuk oraz Mięthy. Swoją obecnością zaszczycą nas rownież zwycięzcy PKS (Przegląd Kapel Studenckich)- Blue Buddies oraz Revein!

Partnerem strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

Logotyp województwa podlaskiego. Napis podlaskie i obrazek żubra z kolorowych kwadracików.

Różowo-pomarańczowy plakat Medykalia 2022

Wydarzenie Medykalia 2022 na facebooku