EUROSTUDENT – opowiedz nam, co u Ciebie

24.05.2022 10:01
    Autor: Administrator UMB

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie EUROSTUDENT. Jest to cykliczny projekt, który pozwala na uchwycenie trendów przydatnych w kształtowaniu polityki publicznej. Zapraszamy wszystkich uczestników studiów: I stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich oraz podyplomowych, zapraszamy studiujących stacjonarnie, niestacjonarnie oraz tych, którzy studiują na odległość.

Ankieta zajmie ok. 20 minut, dostępna jest do końca czerwca. Zalecamy wypełnianie na większym ekranie niż smartfon.

Zapewniamy, że każdy głos będzie miał ogromne znaczenie dla rzetelności wyników i reprezentatywności badania, a tym samym dla porównywalności wyników Polski na tle innych krajów europejskich.

Za realizację badania w Polsce odpowiada niezależna agencja badawcza PBS Sp. z o.o. na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Więcej informacji: https://www.eurostudent.eu

e-mail: eurostudent@pbs.pl

Telefon: (pn-pt 8-16): 511 890 222

EUROSTUDENT VIII to kolejna edycja międzynarodowego projektu badawczego, któregocelem jest analiza społeczno-ekonomicznych warunków studiowania i porównanie ich z warunkami panującymi w blisko 30 krajach Europy. Cykliczny charakter pomiaru pozwala nauchwycenie trendów, których znajomość jest przydatna w kształtowaniu polityki publicznej w sektorach szkolnictwa wyższego. Nad metodologią badania czuwa zespół złożony zprzedstawicieli wszystkich państw uczestniczących, pod kierunkiem badaczy z Niemiec, Austrii i Holandii. Polska bierze udział w projekcie już po raz piąty. Dość skomplikowana, wielostopniowa metodologia,przesądza o unikatowości projektu, gwarantując trafność wyciąganych na jego podstawie wniosków.