Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Aktualności

  Wirtualny Spacer UMB

  02.06.2022 08:24
  Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

  Dział Współpracy Międzynarodowej informuje o zakończeniu prac nad Wirtualnym Spacerem po obiektach Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Prace nad spacerem rozpoczęły się w październiku od zdjęć plenerowych. W ciągu ostatnich miesięcy w wielu punktach Uczelni można było spotkać przedstawicieli Wykonawcy przygotowujących największy wirtualny spacer w Polsce! W ostatnich miesiącach powstała intuicyjna aplikacja pozwalająca na zarządzanie treścią. Nagrane zostały głosy lektorskie, które stanowią formę przewodnika po najważniejszych obiektach Uczelni. Pozwalają one zapoznać się z jej historią, a także posiadanym potencjałem badawczym i infrastrukturalnym. Aplikacja zawiera szereg udogodnień przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Kluczowym wyróżnikiem naszego wirtualnego spaceru jest jego dwujęzyczność. Nadrzędnym celem było więc stworzenie narzędzia które umożliwi studentom i kandydatom na studia z całego świata wirtualne zwiedzanie Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Ma to stanowić nie tylko istotną pomoc w codziennym funkcjonowaniu ale również pomóc w decyzji o podjęciu studiów na UMB.  Celem stworzenia wirtualnego spaceru było również zwiększenie umiędzynarodowienia Uczelni  oraz kształtowanie postaw otwartości i tolerancji w środowisku akademickim i otoczeniu społecznym uczelni.

   

  Spacerem objęte zostały najważniejsze obiekty Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,. Wykonano setki zdjęć zewnętrznych oraz ujęć z drona. Dzięki Wirtualnemu Spacerowi możliwe jest odwiedzenie wielu zamkniętych na co dzień przestrzeni i laboratoriów. Jesteśmy przekonani, iż nawet wieloletni pracownicy UMB nie poznali jego wszystkich tajemnic. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku to miejsce w którym historia i tradycja spotyka się z nowoczesnością. Wirtualny Spacer to próba odkrycia wielu tajemnic skrywanych zarówno przez zabytkowe wnętrza jak i nowoczesne przestrzenie badawcze. Wirtualny spacer dostępny jest na stronie głównej UMB oraz w zakładce: https://www.umb.edu.pl/pl/virtualwalk

   

  Zachęcamy do zwiedzania Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku podczas największego wirtualnego spaceru w Polsce!

   

  Wirtualny spacer jest realizowany w ramach projektu „Wrota UMB są zawsze otwarte. Wsparcie rozwoju Welcome Centre i potencjału uczelni do obsługi zagranicznych studentów i naukowców” finansowanego .przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu Welcome to Poland (2020)”

   

  Powrót