• Aktualności

  Uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom English Division

  01.07.2022 16:41
  Autor: Administrator UMB

  Blisko 50 absolwentów English Division na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku odebrało dziś dyplomy ukończenia studiów medycznych. Pochodzą z kilkunastu krajów na całym świecie. W uroczystości uczestniczyło wielu rodziców, rodzeństwo i rodziny Absolwentów, które przyjechały do Białegostoku z całego globu.

  Zwracając się do świeżo upieczonych lekarzy – dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim, prof. dr hab. Irina Kowalska pogratulowała absolwentom ukończenia studiów w trudnym czasie pandemii. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Przed Wami wiele zawodowych wyzwań i problemów. Moje przesłanie brzmi: bądźcie uczciwi, twardzi, zawsze starajcie się zrozumieć pacjentów i ich problemy. Wybierajcie mądrze i nigdy się nie poddawajcie – apelowała dziekan Irina Kowalska.

  Prof. dr hab. Tomasz Hryszko, Prodziekan ds. Rozwoju i Nauczania  Anglojęzycznego powiedział, że jest bardzo szczęśliwy z powrotu do normalności i spotkania twarzą w twarz podczas tradycyjnej uroczystości, a nie tylko online jak miało to miejsce w czasie nasilenia pandemii. Dzisiejszy dzień jest ostatnim w Waszym życiu jako studentów. Przeobrażacie się właśnie w lekarzy – stwierdził dziekan Tomasz Hryszko. Powinniście zawsze pamiętać słowa Spidermana „Wraz z wielką mocą powinna podążać odpowiedzialność”. Od tej chwili Wasze zawodowe decyzje będą rodziły konsekwencje. Jestem pewien, że po 6 latach studiów na UMB jesteście w stanie stawić czoła profesjonalnym zadaniom – stwierdził prof. T. Hryszko.  Prorektor ds. Kształcenia, prof. Adrian Chabowski z uznaniem wyraził się o wiedzy i zaangażowaniu Absolwentów, którzy kończyli ostatnie dwa lata studiów w czasie pandemii. Wierzę, że będziecie pamiętać o swojej Alma Mater, nauczycielach i kolegach. Życzę Wam wszystkiego najlepszego i gratuluję! – dodał Prorektor, prof. A. Chabowski.

  W imieniu Absolwentów głos zabrał starosta roku – Dominik Sakowski. Podziękował profesorom za ich trud, wspominał rady doświadczonych lekarzy jakie otrzymywali na wykładach i zajęciach w Uniwersyteckich Szpitalach Klinicznych. Wyraził wdzięczność za możliwość studiowana w tak wielokulturowym środowisku. Następnie wręczono nagrody dla studentów zaangażowanych w życie uczelni, a także tych, którzy osiągnęli sukcesy w sporcie.   Otrzymali je m.in.: Gabriela Sokołowska, Dominik Sakowski, Javier Blanco, Saviollah Shakibani, Maria Maeland, Eline Grondahl, Jenny Sonne. 

  Ceremonię wręczenia dyplomów poprzedziła uroczysta przysięga lekarska, której słowa  absolwenci powtarzali za dziekan, prof. I. Kowalską. Absolwenci medycyny, którzy odebrali dziś dyplomy pochodzą z wielu krajów całego świata, m.in.: Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Norwegii, Arabii Saudyjskiej, Finlandii, Hiszpanii, Iranu, Syrii i Szwecji.    

  Retransmisja z uroczystości na kanale YT UMB.

   

   

  Powrót