Siedziba Organizacji Studenckich UMB oficjalnie otwarta

25.11.2022 11:44
    Symbolicznie wstęgę przecięli Anastazja Kruchelska, przewodnicząca Samorządu Studentów UMB oraz prof. dr hab. Adrian Chabowski, Prorektor ds. Kształcenia UMB.
    Uroczystość była symboliczna, bo z pomieszczeń można było korzystać prawie od miesiąca.
    - Od pomysłu na to miejsce do tej chwili minęło chyba więcej niż trzy lata – zdradził prof. Chabowski. Pewnie sprawy mogłyby się potoczyć szybciej, gdyby nie pandemia.
    - Pracujcie tu, uczcie się tu, ale też bawcie i integrujcie – dodał prorektor Chabowski.
    Pomieszczenia (w sumie trzy duże, z czego jedno służy jako sala fitness.) znajdują się na poddaszu Domu Studenta nr 1 UMB przy ul Akademickiej.
    Kiedyś był to zwyczajny strych. Teraz został zaadaptowany, trochę w stylu loftowym. Są potrzebne meble, mnóstwo siedzisk, foteli, kanap i ławek. Do tego multum stolików i stoliczków. Wszystko można przesuwać, przestawiać i aranżować w miarę potrzeb.
    Pierwszym oficjalnym wydarzeniem był Turniej szachowy.