Zaproś studenta na święta

12.12.2022 12:13
    Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

Szanowni Państwo, przedstawiciele Wspólnoty Akademickiej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,

wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – wyjątkowy czas, który w Polsce ma wielowiekową, bogatą, niepowtarzalną tradycję. Tradycję, którą bez wątpienia warto pokazywać przedstawicielom innych kultur.

Nasza Wspólnota Akademicka obejmuje również ponad 450 zagranicznych studentów i doktorantów z wielu różnych krajów i wielu kultur, często odmiennych od naszej rodzimej kultury. Stajemy się uczelnią coraz bardziej umiędzynarodowioną, ponieważ studiują u nas osoby z 40 krajów świata, z tak odległych miejsc jak Indie, Myanmar, Stany Zjednoczone, Kanada, Nigeria a nawet Trynidad i Tobago.

Nie każdy z tych studentów wyjedzie w czasie, kiedy Polacy będą zasiadać do wspólnej Wigilii i wspólnego świętowania. Dlatego też Welcome Centre naszej Uczelni organizuje po raz drugi akcję Zaproś Studenta na Święta. Jeśli ktoś z Państwa ma taką możliwość i chciałby zaprosić studenta/doktoranta lub studentów/doktorantów z zagranicy, studiujących na naszej Uczelni, zachęcamy do takiego pięknego gestu. Będzie to dla nich nie tylko okazja do poznania polskich obyczajów i tradycji, ale również krok w kierunku aklimatyzacji i ułatwienia odnalezienia się w miejscu, położonym od ich rodzinnego domu często kilka tysięcy kilometrów.

W przypadku chęci zaproszenia naszych zagranicznych studentów lub doktorantów do wspólnego spędzania świąt, uprzejmie proszę o zgłoszenie takiego zamiaru do Pani Karoliny Charkiewicz z Welcome Centre: karolina.charkiewicz@umb.edu.pl Wspólne świętowanie z pewnością przyniesie wiele radości, serdeczności i wiele miłych wspomnień.

Z wyrazami szacunku,

prof. dr hab. Tomasz Hryszko – Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej UMB