Dzień mózgu na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

14.03.2023 19:24
    Z okazji Europejskiego Tygodnia Mózgu, Zakład Higieny, Epidemiologii i Ergonomii UMB oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne oddział w Białymstoku przygotowały spotkanie dla uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego oraz I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku przedstawili trzy wykłady popularnonaukowe:
    • Otyłość a mózg - dr hab. Mateusz Maciejczyk
    • Starzenie się mózgu - prof. dr hab. Małgorzata Żendzian-Piotrowska
    • Dieta dla mózgu- mgr Dominika Malinowska.

Wydarzenie objęto patronatem Dana Foundation z Nowego Jorku.

Obchody Europejskiego Dnia Mózgu to okazja do wzbogacenia wiedzy o mózgu i układzie nerwowym. Mózg jest najbardziej skomplikowanym organem, który steruje naszym ciałem oraz emocjami. Posiada około 100 miliardów wyspecjalizowanych neuronów. Wiedza na temat tego tajemniczego organu nie została jeszcze w pełni odkryta, a wraz z rozwojem neuronauki z pewnością czekają nas kolejne ciekawe odkrycia.