Próbna Matura UMB 2023 za nami

20.03.2023 15:32

W sobotę 18 marca 2023 w Collegium Primum Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (po raz trzeci w formie stacjonarnej) odbyła się PRÓBNA MATURA na UMB. Jest to wydarzenie dające szansę uczniom na ostatnią weryfikację swojej wiedzy przed majowymi maturami. Egzamin przygotowany przez specjalistów z UMB pozwala na sprawdzenie umiejętności przed prawdziwą maturą, której wysokie wyniki dają szansę na studiowanie na wymarzonym kierunku.

Podczas tegorocznej edycji Próbnej Matury, najwięcej uczestników zgłosiło się z Białegostoku, choć nie zabrakło także uczniów z liceów w: Łomży, Bielska Podlaskiego, Augustowa, Michałowa, Suwałk, Warszawy, Białej Podlaskiej, Gołgapii, Ostrołęki, Siedlec, Sokółki, Wysokiego Mazowieckiego a nawet Elbląga.

Po oficjalnym powitaniu, o godzinie 9:00 rozpoczął się trwający 3 godziny egzamin z biologii. Po godzinnej przerwie, o godzinie 13:00 uczestnicy przystąpili do egzaminu z chemii.

27 marca 2023 uczniowie zostaną poinformowani o swoich wynikach, licealiści z najlepszymi wynikami otrzymają nagrody- zestawy gadżetów z logo UMB.

Informacja i wyniki z próbnej matury

Materiał filmowy z Próbnej Matury w TVP 3 Białystok