Nabór do programu Erasmus+ Buddy

01.06.2023 18:28
    Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

Biuro Programu Erasmus+ ogłasza nabór do programu Erasmus+ Buddy!

Serdecznie zapraszamy studentów wszystkich kierunków studiów do dołączenia do programu Erasmus+ Buddy!

Jeśli:

• Lubisz pomagać innym?
    • Chcesz poznać nowych, ciekawych ludzi?
    • Interesują Cię inne kultury i zwyczaje?

to jest to program dla Ciebie!

Na czym polega program Erasmus+ Buddy?

Dla każdego przyjeżdżającego studenta zagranicznego przypisany jest jeden student UMB. Jego/jej zadaniem jest skontaktowanie się ze studentem przyjeżdżającym i zadbanie o doinformowanie go w różnych kwestiach związanych z przyjazdem do UMB. Ponadto, Erasmus+ Buddy zajmuje się studentem podczas trwania całości jego mobilności. Może być pomocny w szczególności na początku mobilności studenta – gdy może się on czuć nieco zagubiony w nowej rzeczywistości. Zachęcamy również, aby pomagać w integrowaniu się studenta przyjeżdżającego z całą społecznością UMB, jak również w pokazaniu mu piękna Białegostoku i naszego regionu.

Co zyskuję?

Każdy Erasmus+ Buddy ma szansę na poznanie wielu ciekawych osób ze środowiska międzynarodowego, może obcować z inną kulturą i obyczajami, a także nauczyć się czegoś nowego o innych narodowościach. Ponadto, dzięki nawiązanym znajomościom można wzbogacić się o wiele nowych doświadczeń, a także wspólnie podróżować i się rozwijać. Mają one również realny wpływ na rozwój kompetencji językowych. Znajomości zawiązywane w taki sposób często trwają wiele lat, pomimo wyjazdu studenta z powrotem do swojego kraju. Co więcej, za uczestnictwo w programie Erasmus+ Buddy przysługują 2 pkt, które doliczane są do puli zebranych punktów podczas przyszłych procesów rekrutacyjnych na wyjazdy na praktyki i studia w ramach Programu Erasmus+.

Jak się zgłosić?

Należy wysłać swoje zgłoszenie zawierające imię, nazwisko, rok i kierunek studiów oraz dane kontaktowe (które Biuro Erasmus+ będzie mogło później podać studentowi przyjeżdżającemu, w celu nawiązania kontaktu) na adres e-mail: erasmus@umb.edu.pl

Biuro Programu Erasmus+

Dział Współpracy Międzynarodowej