Ostatnie pożeganie dr Marii Zajko-Kowal

Z głębokim żalem informujemy,

że w dniu 27 maja 2023 roku w wieku 96 lat,

zmarła dr Maria Zajko-Kowal

Dr Maria Zajko-Kowal studiowała, w latach 1950 – 1956, na Wydziale Lekarskim świeżo utworzonej Akademii Medycznej w Białymstoku, należąc do pierwszego rocznika studentów.

Po ukończeniu studiów została, nakazem pracy, skierowana do Szpitala w Sokółce, gdzie pracowała jako asystent na Oddziale Zakaźnym i pełniła dyżury w pogotowiu. W tym czasie organizowała opiekę nad chorymi na gruźlicę tworząc pododdział dla ciężko chorych oraz poradnię przeciwgruźliczą.

W latach 1961 – 1965 pracowała w Klinice Chorób Płuc Akademii Medycznej w Białymstoku, a od 1965 roku do przejścia na emeryturę w 1991 r - w Poradni Przeciwgruźliczej w Białymstoku. Za ofiarną działalność dla dobra pacjentów i wkład pracy w dzieło zwalczania gruźlicy i chorób płuc otrzymała szereg wyróżnień.

W Zmarej żegnamy wspaniałego lekarza, szanowanego nauczyciela akademickiego, wychowawcę młodzieży.

Wyrazy głębokiego współczucia

Rodzinie i Bliskim

w imieniu wspólnoty akademickiej składa

Rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Uroczystości pogrzebowe

Wystawienie ciała w Domu Pogrzebowym w Białymstoku przy ul. Artyleryjskiej 9 w dniu 31 maja 2023 r., od godziny 16 oraz 1 czerwca 2023 r. od godz. 9.00

Wyprowadzenie z Domu Pogrzebowego przy ul. Artyleryjskiej 9 w dniu 1 czerwca 2023 r. o godz 11.15

Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w dniu 1 czerwca 2023 r., o godzinie 11.30 w Kościele p.w. św Rocha w Białymstoku, po którym nastąpi pochowanie na Cmentarzu Miejskim przy ul. Wysockiego w Białymstoku.