2 projekty z UMB docenione w konkursie NCN PRELUDIUM 22

27.11.2023 19:44
    Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku otrzymali finansowanie swoich badań w konkursie Narodowego Centrum Nauki Preludium 22.

mgr Oana Lupumgr Oana Lupu - starszy technik w Klinice Rozrodczości i Ginekologii Endokrynologicznej UMB, promotor: prof. dr hab. Nafis Rahman

Projekt pt. "Patomechanizmy molekularne leżące u podstaw genezy i wzrostu mięśniaka macicy."
    Dofinansowanie: 209 962 złmgr inż. Tomasz Pieńkowski

• mgr inż. Tomasz Pieńkowski - doktorant IV roku Szkoły Doktorskiej, Centrum Badań Klinicznych, Laboratorium Metabolomiki, promotor: prof. dr hab. Michał Ciborowski, współpraca nad projektem: dr hab. Łukasz Bołkun, dr Dominik Cysewski, dr Tomasz Kowalczyk, mgr Julia Siemińska.
    Projekt pt. "Różnice w profilu glikoproteomicznym ostrej białaczki szpikowej (AML) między grupami cytogenetycznymi i ryzyka według europejskich wytycznych European LeukemiaNet"
    Dofinansowanie: 209 914 zł

Od strony administracyjnej prowadzeniem projektów zajmuje się Dział Rozwoju i Ewaluacji.