Erasmus+ Intercultural Training - relacja z wydarzenia

29.11.2023 14:19
    Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

W ubiegłą sobotę odbyło się wydarzenie „Erasmus+ Intercultural Training”, organizowane przez Biuro Programu Erasmus+.

Podczas szkolenia Uczestnicy zapoznali się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi kultury oraz komunikacji w środowisku wielokulturowym. Szkolenie zostało przeprowadzone w formie aktywizującej – dzięki licznym ćwiczeniom oraz możliwości prowadzenia dyskusji i zadawania pytań Uczestnicy mieli możliwość zintegrowania się i przekonania na własnej skórze o trudnościach, które mogą pojawiać się podczas procesu komunikacyjnego. Mogli także podnieść świadomość na temat problemów komunikacyjnych wynikających z pochodzenia z różnych kręgów kulturowych, a także zaznajomić się z technikami rozwiązywania takich problemów. Co więcej, szkolenie poruszyło też zagadnienia związane ze stresem, którego można doświadczać w środowisku wielokulturowym. Uczestnicy poznali najczęstsze przyczyny występowania stresu oraz techniki jego zwalczania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w szkoleniu i zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

Wydarzenie sfinansowane zostało ze środków Wsparcia Organizacyjnego (OS) umowy Programu Erasmus+.

Zapraszamy także do śledzenia zakładki „Erasmus+ 2021-2027” oraz profilu Biura Programu Erasmus+ na Instagramie – znajdą tam Państwo informacje na temat przyszłych wydarzeń organizowanych przez Biuro.

Biuro Programu Erasmus+
    Dział Współpracy Międzynarodowej

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.