STRABAG Sp. z o.o. wybuduje Centrum Dydaktyki Nauk Podstawowych UMB

15.04.2024 15:45
    15 kwietnia 2024 roku została podpisana umowa na budowę Centrum Dydaktyki Nauk Podstawowych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w tzw. systemie „projektuj i buduj” w tym: opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
    Z ramienia UMB umowę podpisał Konrad Raczkowski, Kanclerz UMB, STRABAG reprezentowali Jarosław Pelc, Dyrektor Finansowy i Tomasz Ciemiński, Dyrektor Techniczny. W spotkaniu uczestniczył dr Jerzy Tokajuk, Zastępca Kanclerza ds. Technicznych.
    Planowany budynek będzie budynkiem trzypiętrowym, o powierzchni prawie 3500 m2, powierzchni zabudowy około 970 m2. Usytuowany będzie pomiędzy Collegium Primum i Collegium Universum od ulicy Adama Mickiewicza i funkcjonalnie połączony z Zakładem Biofizyki i Collegium Primum.
    Wartość inwestycji to ponad 32 mln złotych, a planowany czas realizacji – nie później niż do 31 grudnia 2025 roku.
    Załączona wizualizacja jest koncepcją architektoniczno-budowlaną Centrum.