Sukces studentów UMB na Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu w Lublinie

17.04.2024 14:37

W dniach 12-14 kwietnia 2024 r. w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu, w których wzięło udział ponad 900 zawodników z 80 uczelni.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu to coroczne wydarzenie, które nie tylko przyciąga uwagę miłośników sportu, ale także stanowi wyjątkową okazję do uhonorowania talentów i determinacji młodych sportowców z uczelni z całej Polski.

Zdobyte medale (wszystkie w kategorii Uczelni Medycznych):

• I miejsce 200m stylem grzbietowym - Abelardo Milan Del Pozo (VI rok English Division)
    • II miejsce 50m stylem dowolnym - Valeria Ortiz Martinez (VI rok English Division)
    • III miejsce 100m stylem grzbietowym - Abelardo Milan Del Pozo (VI rok English Division)
    • IV miejsce 50m stylem klasycznym -  Gabriela Poczobutt Odlanicka (III rok Lekarski)
    • V miejsce 100m stylem klasycznym - Gabriela Poczobutt Odlanicka (III rok Lekarski)
    • V miejsce 50m stylem grzbietowym - Julia Żekało (IV rok Lekarski)
    • VII miejsce 100m stylem grzbietowym - Julia Żekało (IV rok Lekarski)
    • VIII miejsce 100m stylem dowolnym - Valeria Ortiz Martinez (VI rok English Division)
    • X miejsce 50m stylem dowolnym -  Teresa Fernandez Moreno (VI rok English Division)

Studentki UMB zdobyły również V miejsce w sztafecie 4x50m.

Gratulujemy!