UMB gospodarzem Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych

18.04.2024 20:10
    18 kwietnia 2024 roku Uniwersytet Medyczny w Białymstoku miał zaszczyt być gospodarzem Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Wyższych.
    Spotkanie odbyło się w samym sercu Puszczy Białowieskiej - Białowieży. Gościliśmy 15 Rektorów lub Zastępców, a podczas drugiej tury obrad dołączyli do nas zaproszenie goście: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia dr Marek Kos wraz z Dyrektorem Departamentu Rozwoju Kadr Medycznych prof. Mariuszem Klenckim i Dyrektorem Departamentu Oceny Inwestycji dr inż. Krzysztofem Różanowskim, p.o. Prezesa Agencji Badań Medycznych dr Rafał Staszewski, Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Wojciech Kuźmicki oraz reprezentująca Polską Izbę Książki Natalia Wojciechowska.

Podczas obrad poruszono między innymi tematy: akredytacji World Federation for Medical Education (WFME), biobankowania i wykorzystanie materiału zbieranego od uczestników badań klinicznych w projektach ABM, kształcenia podyplomowego z zakresu analityki medycznej. Członkowie KRAUM zapoznali się również ze sprawozdaniami: Uniwersyteckiej Komisji ds. Jakości Kształcenia na Kierunku Lekarskim i Komisji Nauki przy KRAUM.

Spotkanie w Białowieży było również doskonałą okazją do zaprezentowania naszego regionu - Puszczy Białowieskiej, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest domem dla bogactwa flory i fauny, w tym żubrów, jeleni i niezliczonych gatunków ptaków.

Kolejne obrady KRAUM zaplanowano w czerwcu w Sopocie.