Ostatnie pożegnanie prof. dr hab. Walentyny Iwaszko-Krawczuk

19.04.2024 19:26

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość,

że w dniu 18 kwietnia 2024 roku, w wieku 93 lat

zmarła prof. dr hab. Walentyna Iwaszko-Krawczuk

Kierownik Kliniki Neonatologii AMB w latach 1986-2000.

Profesor Walentyna Iwaszko-Krawczuk urodziła się 16 września 1930 r. w Białymstoku.
    Dyplom lekarza otrzymała w 1957 r. Stopień naukowy doktora nauk medycznych uzyskała w 1972 r.,
    doktora habilitowanego w 1978 r., a następnie tytuł naukowy profesora nauk medycznych w 1992 r.
    Tematyka naukowo - badawcza: Immunologia noworodka - procesy adaptacyjne noworodka, hiperbilirubinemia; ocena równowagi kwasowo-zasadowej i gazometria w chorobach noworodka.
    Za swoją działalność uhonorowana została: Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką „Za wzorową pracę
    w służbie zdrowia”, Odznaką „Zasłużony Białostocczyźnie”.
    Była wielokrotnie wyróżniana nagrodami naukowymi i dydaktycznymi Rektora AMB
    oraz Nagrodą Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej.

W Zmarłej żegnamy wspaniałego lekarza, szanowanego nauczyciela akademickiego, wychowawcę młodzieży.

Wyrazy głębokiego współczucia
    Rodzinie i Bliskim
    w imieniu wspólnoty akademickiej składa
    Rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Uroczystości pogrzebowe:

Wystawienie ciała nastąpi 22 kwietnia 2024 roku w godzinach 16:00-20:00 w Kaplicy nr 2 Domu Pogrzebowego przy ul. J.K. Branickiego 17, gdzie odbędzie się panichida o godz. 18:00 oraz ponowne wystawienie ciała w dniu 23 kwietnia o godz. 8:00.

Wyprowadzenie ciała odbędzie się dnia 23 kwietnia o godz. 8:30. Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego dnia 23 kwietnia o godz. 9:00, po czym nastąpi pochowanie ciała na Cmentarzu Prawosławnym na Wygodzie.