Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Aktualności

  UMB sklasyfikowany wśród 7,9% najlepszych uczelni na świecie w międzynarodowym rankingu CWUR

  13.05.2024 17:47
  Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku został sklasyfikowany na 1648 pozycji na świecie, 553 miejscu w Europie oraz 31 miejscu w Polsce w rankingu organizowanym przez Center for World University Rankings (CWUR).

  Nasza Uczelnia należy do 7.9% najlepszych uczelni na świecie biorących udział w tym rankingu. Nasza Alma Mater oceniana była wśród prawie 21 tys. uczelni sklasyfikowanych w rankingu CWUR.

   

  W rankingu CWUR ocena Uczelni opiera się na 4 filarach:

  • edukacja (25% oceny),
  • pozycja absolwentów na rynku pracy (25% oceny),
  • kadra (10% oceny),
  • badania (40% oceny), na które składa się ocena rezultatów badań, publikacji w topowych czasopismach naukowych oraz cytowań.

  W ostatnich latach pozycja UMB w światowych rankingach uczelni wyższych wyraźnie się umocniła. Center for World University Rankings jest jednym z kilku międzynarodowych rankingów, w których UMB został sklasyfikowany. Większa rozpoznawalność Uczelni na arenie międzynarodowej jest odzwierciedleniem nowatorskich badań oraz wzrostu potencjału instytucjonalnego, które coraz częściej dostrzegane są przez organizatorów zagranicznych rankingów.

  Ranking CWUR publikowany jest od 2012 roku i jest największym rankingiem na świecie pod względem liczby ocenianych uczelni. Siedzibą organizatora rankingu są Zjednoczone Emiraty Arabskie.

   

  Pełne wyniki rankingu dostępne na stronie organizatora.

   

  Dział Współpracy Międzynarodowej

  Powrót