VI Medykaliowy Przejazd po Zdrowie ulicami Białegostoku

24.05.2024 14:55

24 maja 2024 r. (piątek) odbył się coroczny Medykaliowy Przejazd po Zdrowie, który przyciągnął liczną rzeszę entuzjastów zdrowego stylu życia z Wspólnoty Akademickiej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Kolorowy peleton ruszył z Dziedzińca Pałacu Branickich przez centrum miasta, promując zdrowie i aktywność fizyczną. Przejazd rozpoczęli Rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prof. dr hab. Adam Krętowski, Rektor-Elekt, prof. dr hab. Marcin Moniuszko oraz Prorektor ds. Kształcenia, prof. dr hab. Adrian Chabowski.

Przewodnicząca Samorządu Studenckiego UMB Anastazja Kruchelska odebrała z rąk Rektora wąż eskulapa, symbol władzy UMB, który został przekazany studentom na czas Medykaliów.

W tegorocznym przejeździe wzięli udział członkowie Innowacyjnego Kosmetologa oraz Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji - organizacje studenckie, które obchodzą odpowiednio 10-tą i 5-tą rocznicę założenia. Trasa przejazdu obejmowała kluczowe ulice Białegostoku: plac Jana Pawła II, Legionową, Marii Skłodowskiej-Curie, Jerzego Waszyngtona, Żelazną, Michała Wołodyjowskiego, 11 Listopada, Zwierzyniecką, Świętego Pio oraz Adama Mickiewicza, by powrócić na Dziedziniec Pałacu Branickich.

Uczestnicy wydarzenia, ubrani w medyczne stroje i inne charakterystyczne dla naszej społeczności, przyciągali uwagę mieszkańców miasta, promując Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz integrując społeczność akademicką. Pogoda dopisała, a uczestnicy przejazdu zarażali optymizmem i pozytywną energią.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie oraz zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych inicjatywach.

Jedną z nich będzie UMB Basket Cup, który będzie miał miejsce 11 czerwca od godz 15.00 na boisku przy Domu Studenta nr 1, ul Akademicka 1.

Rejestracja drużyn na wydarzenie poprzez stronę.