Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Ogłoszenia.
 • Ogłoszenia

  Szkolenie online Teaming for Excellence 14.03.2023 14:30-16:00

  07.03.2023 14:11
  Autor: Dział Rozwoju i Ewaluacji

  Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Wschodnia serdecznie zaprasza na szkolenie online Teaming for Excellence i inne konkursy w ramach WIDERA, które odbędzie się we wtorek, 14.03.2023, w godzinach 14:30-16:00.

  Podczas wydarzenia p. Kinga Słomińska z Fundacji na rzecz Nauki Polskiej opowie o komplementarnym źródle finansowania projektów Teaming – Międzynarodowych Agendach Badawczych FNP, a p. Dorota Libiszowska i p. Marcin Ogonowski z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej podzielą się swoimi doświadczeniami z przygotowywania wniosku RACE, który otrzymał finansowanie w ramach Teaming 2022. Po prezentacjach będzie czas na dyskusję dotyczącą wniosków konkursowych i realizacji projektów w ramach Teaming for Excellence.

  Rejestracja jest obowiązkowa poprzez przesłanie e-maila na adres: hpk@pb.edu.pl, zarejestrowanym zostaną przesłane linki do dołączenia do szkolenia.

  Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

  Więcej informacji udzieli Maria Szlachta z Działu Rozwoju i Ewaluacji: maria.szlachta@umb.edu.pl.

   

  Konkurs Teaming for Excellence

  Teaming jest jedną z inicjatyw mającą na celu wsparcie Unii Europejskiej w wykorzystaniu jej potencjału poprzez zwiększenie dostępu do działalności badawczo-rozwojowej. Celem inicjatywy jest usprawnienie budowy nowych Centrów Doskonałości lub usprawnianie funkcjonowania istniejących Centrów w krajach o niskiej wydajności B+I. Teaming opiera się na partnerstwach pomiędzy wiodącymi instytucjami naukowymi w Europie i najważniejszymi instytucjami będącymi beneficjentami w krajach o słabiej rozwiniętym systemie B+R.  W pierwszym etapie konkursu wnioskodawcy opisują krótko koncepcję przyszłego Centrum. W drugim, składają kompletny wniosek projektowy zawierający m.in. informacje o źródłach finansowania komplementarnego, którego wysokość musi być równa co najmniej wartości projektu Teaming for Excellence finansowanego ze środków Komisji Europejskiej.

  • Typ akcji: CSA
  • Okres realizacji projektu: 6 lat
  • Budżet na 2023: 16 mln euro
  • Budżet na 2024: 158 mln euro
  • Zamknięcie 1. etapu: 12 kwietnia 2023 r.;
  • zamknięcie 2. etapu: 7 marca 2024 r.  (dla konsorcjów, które otrzymały pozytywną ocenę w I fazie).
  • Wartość projektu: 8-15 mln euro
  • Orientacyjna liczba projektów, które KE sfinansuje w ramach konkursu: 18.

   

  Informacja pochodzi ze strony Działu Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE.

  Powrót