Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. 50-lecie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
 • Ostatnia zmiana 10.12.2012 przez Medyk Białostocki

  50-lecie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku

                                                                                                                                                         

  Słowo wstępne od dyrektora szpitala 

  Mówi się, że 50 lat to wiek średni i dobry moment na robienie bilansów. Jednak Uniwersytecki Szpital Kliniczny ma dopiero 50 lat! Możemy więc, co najwyżej zrobić wstępne podsumowanie: mamy doświadczenie oraz dojrzałą mądrość. Przed nami wciąż wiele do osiągnięcia i wspaniałe perspektywy. To jest nowy początek!

  Minister dla Medyka: Premia za dobre leczenie, a nie procedurę 

  Sama zmiana wyceny procedur, bez wprowadzanych przez szpitale działań naprawczych, nie przyniesie oczekiwanego efektu - o planowanych zmianach w służbie zdrowia specjalnie dla "Medyka Białostockiego" mówi minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

  Dyrektor Poniatowski: Człowiek jest ważniejszy od maszyny 

  Jak zarządzać szpitalem, by na tym nie tracić, jak porozumiewać się z setkami pracowników, aby wszystko było jasne i dlaczego nie warto robić tajemnic w pracy - o tym rozmawiamy z dr Bogusławem Poniatowskim, dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

  Pierwszy dzień szpitala: Szampan zamiast wstęgi 

  Uniwersytecki Szpital Kliniczny oficjalnie rozpoczął swoją działalność 15 grudnia 1962 roku. Tego dnia do szpitala trafili pierwsi pacjenci I Kliniki Chirurgii. Nie było jednak uroczystego otwarcia, ani przecięcia wstęgi, ani też mediów.

  Jeden szpital, trzy historie

  Historia szpitala pełna jest ważnych dat. Jednak to nie budynek jest w tym wszystkim najważniejszy, a pracownicy, którzy tę historię tworzyli. Dlatego swoje historie - i jednocześnie szpitala - opowiadają ci, którzy najdłużej tu pracują.

  Raport z budowy szpitala USK (video, zdjęcia) 

  Gmach nowej części szpitala i jej zewnętrzne elewacje są już gotowe. Robotnicy uwijają się teraz przy pracach wykończeniowych. W nowym obiekcie lekarze pojawią się już za rok.

   

   

  Wyróżnienia z okazji 50-lecia szpitala  

  Jubileusz szpitala to okazja do zauważenia i docenienia pracy osób, które choć nie zawsze stoją w pierwszym rzędzie, to dzięki nim placówka działa tak dobrze i jest ceniona przez pacjentów

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.