Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Słowo wstępne od dyrektora.
 • Ostatnia zmiana 08.12.2012 przez Medyk Białostocki

  Słowo wstępne od dyrektora

  Drodzy Pracownicy Szpitala, Szanowni Państwo

  Mówi się, że 50 lat to wiek średni i dobry moment na robienie bilansów. Jednak Uniwersytecki Szpital Kliniczny ma dopiero 50 lat! Możemy więc, co najwyżej zrobić wstępne podsumowanie: mamy doświadczenie oraz dojrzałą mądrość. Przed nami wciąż wiele do osiągnięcia i wspaniałe perspektywy. To jest nowy początek!

  Minione pół wieku ze wszystkimi sukcesami oraz porażkami - one też uczą i wzmacniają - to nasz fundament, na którym będziemy budować przyszłość. Za rok rozpoczną się przeprowadzki klinik do nowej części szpitala. To będzie technologiczny skok w przyszłość. Nowoczesna aparatura pozwoli nam lepiej leczyć, prowadzić dokładniejszą diagnostykę, realizować nowatorskie badania naukowe i wspierać rozwój medycyny. Stworzy podstawy do lepszego kształcenia studentów, a pracujący tu lekarze będą stawali się lepszymi fachowcami. To bardzo istotne. Nowoczesny sprzęt bez obsługującego go specjalisty, to niewiele wart mebel. Po rozbudowie pacjenci otrzymają nowe sale chorych, dzięki czemu odczują większy komfort podczas pobytu i leczenia. My staniemy przed szansą na pokazanie, że jesteśmy jeszcze lepsi w tym, co robimy.

  To, co już osiągnęliśmy, nie byłoby możliwe bez codziennej, żmudnej pracy setek pracowników. Nie tylko dyrektorów czy kierowników klinik, ale przede wszystkim lekarzy, pielęgniarek, techników i personelu pomocniczego. Dzięki Wam ten szpital jest tak dobrze oceniany przez pacjentów oraz funkcjonuje tak dobrze. Wciąż jest największą, a także najnowocześniejszą publiczną placówką w woj. podlaskim. Dziękuję Wam.

  Musimy też pamiętać, dla kogo to wszystko robimy. Komu służymy. Naszym powołaniem jest pomagać chorym, nieść ulgę w cierpieniu, a nierzadko ratować im życie. Chcemy, by pacjenci chcieli się leczyć w naszym szpitalu, czuli się u nas bezpiecznie, otoczeni fachową opieką. Niezwykle ważne jest też, by mieli zaufanie do lekarzy i pielęgniarek. Pamiętajmy o tym każdego dnia. Jesteśmy to winni wszystkim naszym poprzednikom, których nie ma już z nami, a którzy tworzyli ten szpital i dbali o jego dobre imię.

  Dr Bogusław Poniatowski

  Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.