Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Żubroffka - 6.12.2014r..
 • Ostatnia zmiana 07.12.2014 przez Samodzielna Pracownia Historii Medycyny i Farmacji

  Żubroffka - 6.12.2014r.

  ŻUBROFFKA W MUZEUM HISTORII MEDYCYNY I FARMACJI UMB
  POKAZ FILMÓW: STARS IN SHORTS - 6.12.2014, GODZ. 21.00


  Niezwykła kompilacja siedmiu filmów krótkometrażowych, ze świetnymi kreacjami wybitnych aktorów znanych z dużego ekranu. Znani i lubi...ani chętnie grają nie tylko w pełnometrażowych i wysokobudżetowych produkcjach, ale także w znacznie krótszych filmowych opowieściach. I tak, w filmie "Friend Request Pending" Judi Dench wciela się w neofitkę skomplikowanego świata internetowych randek, z kolei Colin Firth gra będącego w potrzebie sąsiada Keiry Knightley ("Steve"). Lily Tomlin gubi się w drodze na pogrzeb w "The Procession", a Jason Alexander gra zmęczonego życiem scenarzystę w muzycznej krótkometrażówce "Not Your Time". W programie także filmy z udziałem Kennetha Branagha, Julii Stiles, Wesa Bentleya i innych.
  Program:
  Sexting, reż./dir. Neil LaBute
  After School Special, reż./dir. Jacob Chase
  Friend Request Pending, reż./dir. Chris Foggin
  Prodigal, reż./dir. Benjamin Grayson
  Not Your Time, reż./dir. Jay Kamen
  Steve, reż./dir. Rupert Friend
  The Procession, reż./dir. Robert Festinger

  Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbywa się w Białymstoku od 2006 roku. Podczas festiwalu, o nagrody w sześciu konkursach walczy kilkadziesiąt - wyselekcjonowanych spośród ponad tysiąca - filmów z całego świata. Są to konkursy: Okno na Wschód (filmy z Europy Środkowo-Wschodniej), Cały ten Świat (dzieła twórców z reszty świata), Amatorzy, Studenci i Niezależni (filmy z Polski) oraz Kids (filmy dla dzieci oceniane przez dzieci). Wśród startujących w konkursach filmowców przyznawanych jest kilkanaście nagród, w tym GRAND PRIX Festiwalu (2.000 euro), będąca szansą na światową dystrybucję filmu przez ShortsTV. Nagrody przyznaje międzynarodowe jury.
  Odbywająca się zawsze w grudniu ŻUBROFFKA, to nie tylko pokazy konkursowe, ale także pokazy specjalne, prezentujące m.in. mniej znane kinematografie narodowe (np. karaibską, lapońską, czy australijską). W ramach festiwalu mają także miejsce warsztaty (filmowe, dziennikarskie, etc.), wystawy komiksu i fotografii, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne oraz koncerty. Festiwal odwiedza duża liczba filmowców, muzyków, fotografów, widzów z Polski i świata - każda edycja impreza przyciąga średnio kilka tysięcy widzów.
  Organizatorem imprezy jest Białostocki Ośrodek Kultury - DKF "GAG", a współorganizatorem Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB.
  Więcej: www.zubroffka.pl