Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Wiceminister Pinkas: W Białymstoku jest naukowe centrum Europy.
 • Ostatnia zmiana 22.11.2016 przez Medyk Białostocki

  Wiceminister Pinkas: W Białymstoku jest naukowe centrum Europy

  Przemówienie Jarosława Pinkasa, sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia

  - Mam absolutne poczucie dumy, że jestem wśród Państwa. To niezwykłe miejsce. Jestem wśród ludzi, którzy mają niewyobrażalnie duży potencjał naukowy, ogromny potencjał dydaktyczny, są czołówką naszego kraju i jego dumą. Nie jest prosto pogodzić potencjał naukowy z potencjałem dydaktycznym i osiągać takie wyniki jakie Państwo osiągnęli. Zajęcie pierwszego i trzeciego miejsca w Lekarskim Egzaminie Końcowym i Lekarsko-Dentystycznym Egzaminie Końcowym tak naprawdę pokazuje jakość kształcenia jakie tu jest. To na tej uczelni kształci się najlepszych lekarzy w Polsce. To jest coś nadzwyczajnego. Nie wiem jak to robicie. Mam jednak nadzieję, że emanacja tego co osiągnęliście, dotrze na wszystkie polskie uczelnie. (…) Chcę też podziękować młodzieży, dla was też tutaj jestem. Macie wspaniałe możliwości, możecie tu wykorzystać swój potencjał. Wiem jak trudno dostać się na tę Uczelnię. A będzie jeszcze trudniej. Przecież każdy chce studiować na tej najlepszej, na tej wybitnej.

  Z mojej strony mogę obiecać, że zrobię wszystko, aby ten potencjał utrzymać. Abyśmy nie zmarnowali tego, co Państwo prezentujecie. Byśmy dawali asumpt do tego, by Uniwersytet jeszcze bardziej się rozwijał. By ten niewyobrażalny potencjał naukowy, który lokuje Was nie w Polsce B, nawet nie w Polsce centralnej, a absolutnie w centrum Europy. Białystok jest naukowym centrum Europy.

  To nie jest duża uczelnia. To uczenia która miała bardzo trudne początki, ale osiągnęliście absolutny szczyt. Wierzę, że następne kadencje władz uczelni będą równie udane. Bardzo dziękuję poprzednim władzom rektorskim za te wszystkie osiągnięcia. Trzymam kciuki za sukcesy nowych władz rektorskich. Wiem, że to mądra sztafeta, Wiem, że będziecie się Państwo wspierać, i że to za kilka lat będzie kolejny sukces. Nie ma lepszych drożdży dla rozwoju województwa niż uczelnia medyczna, a szczególnie wydział lekarski. Państwa absolwenci będą emanować wiedzą na całym świecie, choć mam takie przekonanie że powinni zostać w Polsce. (…) Dziękuję Państwu za wsparcie, za to że daliście młodzieży busolę i pokazaliście jak być wielkimi naukowcami, wielkimi dydaktykami i wspaniałymi naukowcami.

  Not. bdc  

   

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.