Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Benefis 60-lecia pracy dr Stanisława Sierko.
 • Ostatnia zmiana 19.11.2015 przez Studenckie Towarzystwo Naukowe

  Benefis 60-lecia pracy dr Stanisława Sierko

   

  W dniu 7 listopada 2015 roku w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym (OKS) w Turośni Kościelnej, odbył się benefis 60-lecia pracy chirurga dr n. med. Stanisława Sierko.

   

  Doktor Sierko był założycielem i pierwszym przewodniczącym Studenckiego Towarzystwa Naukowego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

  Przez minione 60 lat pracował zarówno w Polsce (Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku), jak i za granicą (Libia) przeprowadzając operacje z pogranicza wielu specjalizacji m.in. zszywanie rany prawego przedsionka, leczenie bolesnych objawów słoniowacizny, czy też usuwanie tasiemca bąblowca.

   

  Jubilat oprócz ogromnego talentu chirurgicznego posiada również talent malarski i rzeźbiarski. Jego dzieła zdobią m.in. ściany OKS. Doktor Sierko mimo sędziwego wieku (83 lata) cieszy się niebywale lotnym i bystrym umysłem oraz dobrym zdrowiem. Jest bardzo sympatycznym i otwartym człowiekiem.

   

  Obecny Zarząd Studenckiego Towarzystwa Naukowego UMB wraz ze swoim opiekunem Prorektorem ds. Nauki prof. Adamem Krętowkim, postanowił uczcić benefis Dr Sierko. Wydelegowane osoby z Zarządu przekazały w imieniu całego STN-u najlepsze życzenia oraz upominek - grawerowany dyplom z dedykacją dla pierwszego przewodniczącego STN.

   

  Warto również nadmienić iż wielką rolę w tym wydarzeniu odegrała dr hab. Ewa Sierko z Kliniki Onkologii UMB , która skontaktowała nas z organizatorami, za co serdecznie dziękujemy.