• Ostatnia zmiana 12.04.2018 przez Dziekanat Wydziału Farmaceutycznego

  Rok 2017

  W dniu 14.01.2017 r. w ramach kolejnej edycji akcji " Studiuj w UMB" gościliśmy uczniów z II LO w Białymstoku oraz LO w Mońkach.  Uczniowie brali udział w poniższych warsztatach:

  • "Chemia praktyczna. Zastosowanie chemii w życiu codziennym - badanie pH kosmetyków, wykrywanie śladów krwi oraz oznaczanie glukozy w produktach spożywczych " - Zakład Analizy Instrumentalnej
  • "Życie i śmierć komórek układu odpornościowego w mikroskopie " Zakład  Immunologii
  • "Odmienności diagnostyki laboratoryjnej u dzieci i osób dorosłych" - Zakład Laboratoryjnej Diagnostyki Pediatrycznej
  • "Fizyka w gabinecie kosmetycznym" Samodzielna Pracownia Kosmetologii
  • "Sprawdż czy choroba nie weszła Ci w krew " Zakład Diagnostyki Biochemicznej, Zakład Diagnostyki Klinicznej, Zakład Diagnostyki Hematologicznej

   

  18.01.2017 r. uczniowie IV klasy Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami integracyjnymi im. Św.Jadwigi Królowej Polski  poznawali tajniki farmacji jakie przekazywali im wykładowcy Samodzielnej  Pracowni Analizy Leków. W wielkim zaangażowaniem brali oni udział w eksperymentach pod czujnym okiem wykładowców.

   

   W dniu 20.01.2017 r. uczniowie XI LO w Białymstoku mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez :

  • Zakład Farmakognozji " Pachnące laboratorium"
  • Zakład Farmacji Stosowanej ""Jak zrobić tabletki i żelki z vit C ?" -

   

  14.03.2017 r. uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii i Polaków na Świecie z Augustowa  brali udział w warsztatach prowadzonych  przez:

  • Zakład Biologii " Identyfikacja pasożytów człowieka w mikroskopie optycznym i fluorescencyjnym"
  • Zakład Bromatologii " Nutrikosmetyka w praktyce "

   

  W dniu 18.03.2017 r. w ramach kolejnej edycji akcji " Studiuj w UMB" gościliśmy uczniów z III LO w Białymstoku.  Uczniowie brali udział w poniższych warsztatach:

  • Zakład Histologii i Cytofizjologii " Morfologia narządów wewnętrznych w przypadku różnych uzależnień.
  • Zakład Fizjologii i Patofizjologii " Fizjologiczne podstawy zdrowego trybu życia"
  • Zakład Farmakognozji " Pachnące laboratorium"
  • Zakład Biochemii Farmaceutycznej " Izolacja DNA z materiału biologicznego"
  • Zakład Chemii Leków " Magia komórki w praktyce czyli droga z laboratorium do apteki"

   

  W dniu 07 czerwca 2017 r. po raz kolejny uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Polaków i Polonii na Świecie z Augustowa brali udział w warsztatach naukowych. Tym razem były to zajęcia prowadzone przez:

  Zakład Chemii Organicznej  "Techniki laboratoryjne w chemii organicznej"

  Zakład Biologii " Różnorodność komórek eukariotycznych"

   

  w dniu 26 września 2017 r. wykladowcy Zakładu chemii nieorganicznej i analitycznej przeprowadzili warsztaty naukowe dla uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego z Węgrowa im.Adama Mickiewicza  "Kompleksy w chemii i medycynie"

   

  W dniu 25 listopada 2017 r.  na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej uczniowie klas I biologiczno-chemicznych z I LO im.Adama Mickiewicza brali udział w kolejnej edycji akcji "Studiuj w UMB"

  Mogli oni poczuć się jak studenci kierunku Farmacja i Analityka Medyczna biorąc udział warsztatach naukowych prowadzonych przez pracowników: Zakładu Farmacji Stosowanej, Zakładu Toksykologii, Samodzielnej Pracowni Analizy Leków, Zakładu Diagnostyki Hematologicznej, Zakładu Diagnostyki Biochemicznej, Zakładu Laboratoryjnej Diagnostyki Klinicznej, Zakładu Laboratoryjnej Diagnostyki Pediatrycznej. Spotkanie z uczniami rozpoczął Prodziekan ds. Rozwoju dr hab. Michał Tomczyk.

  Z  młodzieżą spotkały się się również studentki, przedstawicielki organizacji studenckich: Młodej Farmacji, Kreatywnego Diagnosty Laboratoryjnego, Innowacyjnego Kosmetologa.

   

  W dniu 13 grudnia 2017 r. uczniowie z Publicznego  Gimnazjum Nr 8 w Białymstoku brali udział w warsztatach pt." Izolacja DNA z materiału biologicznego" prowadzonych przez Zakład Biochemii Farmaceutycznej. Młodzi naukowcy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. "

   

   

   

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: