Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Wyjazdy pracowników w celach szkoleniowych.
  • Ostatnia zmiana 21.04.2023 przez Dział Współpracy Międzynarodowej

Wyjazdy pracowników w celach szkoleniowych

Celem wyjazdu pracownika jest udział w szkoleniu podnoszącym kwalifikacje związane z charakterem pracy wykonywanej na UMB.

Z zakresu wyjazdów szkoleniowych w Programie Erasmus+ wyłączony jest udział w konferencjach.

Przed wyjazdem do instytucji przyjmującej powinno być uzgodnione pomiędzy stronami Porozumienie, określające zakładane cele i oczekiwane rezultaty realizowanego szkolenia oraz harmonogram pracy i zadania pracownika.

Wyjazdy pracowników w celu udziału w szkoleniu mogą być realizowane:

• do uczelni z krajów programu, posiadających ważną w danym roku akademickim Kartę Erasmusa dla szkolnictwa wyższego, z którą UMB podpisał umowę Międzyinstytucjonalną, przewidującą wymianę nauczycieli akademickich lub instytucji z krajów partnerskich, uznanymi przez właściwe organy, które podpisały umowę międzyinstytucjonalną z UMB, przed rozpoczęciem mobilności,
    • do każdej publicznej lub prywatnej organizacji prowadzącej działalność na rynku pracy lub w dziedzinie kształcenia, szkolenia i na rzecz młodzieży.

Kryteria kwalifikujące pracowników do wyjazdu w celach szkoleniowych:

• znajomość języka obcego, w stopniu umożliwiającym udział w szkoleniach w instytucji przyjmującej,
    • uzyskanie pisemnego potwierdzenia z instytucji przyjmującej o możliwości odbycia szkolenia, jeśli miejscem docelowym szkolenia nie jest uczelnia wyższa; potwierdzenie powinno zawierać przewidywany termin i zakres szkolenia.

Pracownik powinien złożyć do Działu Współpracy Międzynarodowej następujące dokumenty:

• formularz aplikacyjny,
    • projekt Porozumienia,
    • potwierdzenie z instytucji przyjmującej.

Aktualna oferta stypendialna dla pracowników planujących wyjazd w celach szkoleniowych dostępna jest tutaj: Oferta stypendialna – SZKOLENIE