Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Wyjazdy nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych.
  • Ostatnia zmiana 21.04.2023 przez Dział Współpracy Międzynarodowej

Wyjazdy nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych

Celem wyjazdu nauczyciela akademickiego jest prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów / doktorantów uczelni partnerskiej.

Przed wyjazdem nauczyciela akademickiego do uczelni partnerskiej powinien być uzgodniony pomiędzy stronami program zajęć do przeprowadzenia przez nauczyciela akademickiego – Porozumienie, określający zakładane cele nauczania, zawartość programu zajęć oraz oczekiwane rezultaty.

Działanie dydaktyczne musi obejmować co najmniej 8 godzin w tygodniu (lub w dowolnym, nie krótszym niż 2 dni okresie pobytu). Jeżeli mobilność trwa dłużej niż jeden tydzień, minimalna liczba godzin dydaktycznych w niepełnym tygodniu powinna być proporcjonalna do czasu trwania takiego tygodnia.

Jeżeli działanie dydaktyczne jest łączone z działaniem szkoleniowym podczas jednego okresu pobytu za granicą, wówczas minimalna liczba godzin dydaktycznych na tydzień (lub krótszy okres pobytu) zostaje ograniczona do 4 godzin.

Wyjazdy nauczycieli akademickich mogą być realizowane:

• tylko z uczelniami z krajów programu, posiadającymi ważną w danym roku akademickim Kartę Erasmusa dla szkolnictwa wyższego, z którymi UMB podpisał umowę międzyinstytucjonalną, przewidującą wymianę nauczycieli akademickich lub instytucjami z krajów partnerskich, uznanymi przez właściwe organy, które podpisały umowę międzyinstytucjonalną z UMB, przed rozpoczęciem mobilności.
    • w zakresie mobilności fizycznej w kraju programu lub kraju partnerskim innym niż kraj organizacji wysyłającej i jego kraj zamieszkania

Kryteria kwalifikujące nauczycieli akademickich do wyjazdu w celach dydaktycznych:

• obowiązek zatrudnienia na UMB,
    • znajomość języka obcego, w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych w instytucji przyjmującej,
    • doświadczenie dydaktyczne.

Nauczyciel akademicki powinien złożyć do Działu Współpracy Międzynarodowej następujące dokumenty:

• formularz aplikacyjny,
    • projekt Porozumienia.

Aktualna oferta stypendialna dla pracowników planujących wyjazd w celach dydaktycznych dostępna jest tutaj: Oferta stypendialna – DYDAKTYKA