Inicjatywa Członków oraz Opiekuna Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie adresowana jest do studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i młodych lekarzy oraz studentów z innych uniwersytetów medycznych w Polsce. Przewiduje się 350 miejsc na wykładach. Konferencja odbywać się będzie 28 listopada 2015 roku w Auli B Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Księcia Trojdena 2a w Warszawie. Jest to następny projekt, który ma na celu poszerzenie wiedzy studentów i młodych lekarzy na temat nowotworów złośliwych w Polsce. Niestety, w trakcie studiów nie mamy wystarczającej okazji, aby dokładnie zapoznać się z tematyką onkologiczną, innowacyjnymi sposobami leczenia nowotworów, a przede wszystkim z tematami, które są uznawane za problematyczne, dyskusyjne w środowisku akademickim oraz codziennej praktyce klinicznej (metody diagnostyczne, sposoby terapii).
Program Konferencji został podzielony na 3 sesje tj. sesja chirurgii onkologicznej, sesja onkologii klinicznej oraz sesja przypadków onkologicznych (case reports). Każdej z sesji będzie przewodniczył wybitny pracownik Centrum Onkologii - Instytut.
Nasze zaproszenie przyjęli:
Prof. dr hab.n.med. Piotr Rutkowski – Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków COI
Dr hab.n.med., prof. nadzw. COI Andrzej Rutkowski
Dr hab.n.med., prof. nadzw. COI Lucjan Wyrwicz.
W trakcie każdej z sesji po wystąpieniu eksperta zostaną wygłoszone 2-3 prace studenckie(ok. 15 min prezentacji + 5 min na dyskusję) nadesłane przez Studenckie Koła Naukowe działające w obrębie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jak i innych uniwersytetów medycznych w Polsce. Wyboru prezentowanych na Konferencji prac studenckich dokona Komisja powołana przez Organizatora z Przewodniczącym Komisji - Opiekunem Naukowym Koła – dr n.med. Tomaszem Olesińskim.
Dla autorów prac zakwalifikowanych do prezentacji na forum Konferencji przewidziane są atrakcyjne nagrody książkowe poświęcone tematyce onkologicznej. Na zakończenie sesji przewidziane jest podsumowanie zaprezentowanych prac w formie komentarza eksperta.
Patronat honorowy nad Konferencją będą sprawować:
Dyrektor Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie –prof.dr hab.n.med. Krzysztof Warzocha
Jego Magnificencja, Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego –prof.dr hab.n.med. Marek Krawczyk.
Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej – Prof.dr hab.n.med. Piotr Rutkowski
Prodziekan I Wydziału Lekarskiego, Kierownik Katedry i Zakładu Patomorfologii WUM –prof.dr hab.n.med. Barbara Górnicka.
Ponadto uważamy, że równie ważny jest psychospołeczny aspekt choroby nowotworowej. Stąd też
Konferencja odbywać się będzie również pod patronatem społecznym tj.:
Prezesa Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych – Pana Szymona Chrostowskiego
Prezesa Fundacji Rak’ n’ Roll „Wygraj życie” – Pani Kapsydy Kobro.
Mamy nadzieję, że dzięki naszym wspólnym wysiłkom i staraniom, uda nam się pokazać, jak ważna jest właściwa diagnostyka oraz leczenie nowotworów złośliwych zgodnie z zasadami Evidence Based Medicine (Medycyna oparta na dowodach/faktach).
Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych członków społeczności akademickiej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku do udziału w Konferencji w charakterze słuchacza, ale nade wszystko jeszcze raz gorąco zachęcam do przygotowania prac studenckich , które mogą być zaprezentowane na forum Konferencji.
Uczestnicy Konferencji otrzymają zestaw konferencyjny zawierający m.in. certyfikat uczestnictwa,
materiały biurowe z logo uczelni.
Wszelkie niezbędne informacje dotyczące Konferencji znajdują się na stronie internetowej (Link do strony: http://1osfo2015.wix.com/osfo2015).