Bezpłatne konsultacje z chemii organicznej dla licealistów - trwają zapisy

17.03.2022 16:18
    Autor: Administrator UMB

Zapraszamy na kolejne już konsultacje z Projektu Biologia i chemia po akademicku:

• Chemia organiczna (Struktura i wiązanie chemiczne, przegląd reakcji organicznych)

Rejestracja na konsultacje Chemia organiczna w dniu 7 kwietnia 2022

Wiązania chemiczne. Hybrydyzacja atomów węgla. Teoria orbitali molekularnych. Teoria kwasów i zasad w chemii organicznej. Elektroujemność i moment dipolowy. Rezonans i reguły dotyczące struktur rezonansowych. Reakcje organiczne: addycji, eliminacji, substytucji, przegrupowania. Nukleofil i elektrofil. Reakcje rodnikowe i ich przebieg. Reakcje polarne i ich przebieg.

Na konsultacje zaprasza prof. dr hab. Marta Płońska-Brzezińska

Więcej informacji o projekcie Biologia i Chemia po akademicku

Rejestracja dostępna ze strony Projektu w zakładce konsultacje

Rejestracja dostępna ze strony Projektu w zakładce zajęcia

Głównym celem projektu „Biologia i Chemia po akademicku” jest ukazanie praktycznego zastosowania nauki. Pragniemy, aby biologia i chemia, przedmioty, które kojarzą się uczniom z wiedzą teoretyczną zdobywaną w celu uzyskania dobrych wyników na egzaminie maturalnym, stały się realnym zainteresowaniem, które młodzież chciałaby rozwijać na studiach. Warsztaty, w których uczniowie biorą aktywny udział ukazują praktyczne zastosowanie zdobywanej przez nich w szkole wiedzy. Celem organizacji konsultacji z ekspertami na poziomie akademickim jest danie uczniom możliwości rozwinięcia tematów, które ich ciekawią, a których z różnych względów nie mają możliwości rozwinięcia w szkole.

Nasze działania dają możliwość bezpłatnego zgłębienia nauk medycznych, ale w sposób ciekawy, polegający na doświadczeniach. Wartością dodaną jest poznanie przez uczniów specyfiki pracy w zawodach medycznych.

Flaga i godło Polski

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
    PROGRAM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI - POPULARYZACJA NAUKI I PROMOCJA SPORTU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

Biologia i Chemia po akademicku