Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. 4 w 1, czyli wspólnie jest lepiej.
 • Ostatnia zmiana 23.01.2013 przez Medyk Białostocki

  4 w 1, czyli wspólnie jest lepiej

  Trzy największe białostockie uczelnie (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Politechnika Białostocka i Uniwersytet w Białymstoku) oraz magistrat podpisały wspólny list intencyjny o współpracy i działaniu na rzecz promocji miasta jako ośrodka akademickiego

  Wszystkim stronom porozumienia przyświeca jeden cel: uczynić z miasta liczący się ośrodek akademicki. Choć każda ze stron od lat stara się robić to na własną rękę, to jednak razem wszyscy mogą zyskać więcej.

  - Chcemy promować Białystok jako miasto uniwersyteckie – stwierdził podczas uroczystości prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. - Rektorzy tych trzech uczelni skupiają 75 proc. studentów naszego miasta, ale jeszcze więcej skupiają kadry naukowej i potencjału.

  Zdaniem prof. Adama Krętowskiego, prorektora ds. nauki UMB, współpraca największych uczelni jest szansą na rozwój wszystkich. Zwłaszcza, że powstaje Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, który stanie się niejako miejscem spotkań naukowców z białostockich uczelni. Już teraz wiadomo, że w nowej pracowni obrazowania medycznego, która będzie funkcjonować w parku naukowym, mają pracować ze sobą będą lekarze, inżynierzy z politechniki i fizycy z uniwersytetu.  

  W ramach współpracy – jak zauważył prof. Krętowski – uczelnie i miasto chcą wspólnie promować i zatrzymywać tutaj najlepszych i najzdolniejszych absolwentów szkół średnich, tak by ci właśnie w Białymstoku mogli się dalej kształcić i rozwijać.

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.